Актуелно
ФИЗИЧКИ НАПАД НА ЛИЦЕ ВО РАДОВИШ
БИДЕТЕ ДЕЛ ОД ПРВОТО МАКЕДОНСКО АДРЕНАЛИНСКО ШОУ „ТРИУМФ“
ПОНИЖУВАЧКО ЗА ГРАЃАНИТЕ НА РАДОВИШ. ПЕТ ГОДИНИ СТЕВО ПЕНДАРОВКИ НЕ НАЈДЕ ВРЕМЕ И ДОБЛЕСТ ДА ДОЈДЕ ВО РАДОВИШ И ДА ГИ ВИДИ ЛУЃЕТО КОИ СЕ БЕДЕМОТ НА МАКЕДОНШТИНАТА, И СИГУРНО НЕЗНАЕ КОЈА Е РАЗЛИКАТА ПОМЕЃУ РАДОВИШ И ПРОБИШТИП…
ДЕНЕШЕН ДЕН 23 АПРИЛ …
ПЕНДАРОВСКИ ОД РАДОВИШ: НИЕ СМЕ ВО КОАЛИЦИЈА ОД НАД 15 ПАРТИИ И ТАА ТРАЕ СО ГОДИНИ
СВЕТСКИ ДЕН НА ПЛАНЕТАТА ЗЕМЈА – 22 Април
НОВО ПРЕБРОЈУВАЊЕ ВО СОВЕТОТ НА ОПШТИНА РАДОВИШ
МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ И МИЛЕ ЦЕКОВ ГИ ПРЕЗЕНТИРАА ПРОГРАМИТЕ ПРЕД РАДОВИШАНИ
РАДОВИШАНИ ЌЕ ДОБИЈАТ МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН И КУЛТУРЕН ЦЕНТАР СО МУЗЕЈСКА ПОСТАВКА
МИЛОШОСКИ ОД РАДОВИШ: ВЛАДАТА ОД ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ДОДЕЛИ ПОГОЛЕМ БРОЈ НА СРЕДСТВА ЗА РАДОВИШ
УБАВО СВЕДОШТВО ЗА ВЕНКО ВО ГРУПАТА „И ЈАС СУМ ВЕНКО ФИЛИПЧЕ”
ЕГЗОДУС НА РАБОТНАТА СИЛА – ЗОШТО ПЛАТИТЕ МОРА ИТНО ДА СЕ ЗГОЛЕМАТ?
ДЕНЕС ПОПЛАДНЕ И НАВЕЧЕР, ЛОКАЛНО НЕВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА
РЕКОНСТРУКЦИЈА И САНАЦИЈА НА КОЛОВОЗОТ НА УЛИЦА КЕЈ 8-МИ СЕПТЕМВРИ ВО РАДОВИШ
ОДРЖАНА 47-ТА СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА РАДОВИШ
УЧИЛИШТАТА ЌЕ РАБОТАТ ВО ВТОРНИК, ЌЕ БИДАТ ЗАТВОРЕНИ САМО ПРОСТОРИИТЕ СО ИЗБИРАЧКИ МАТЕРИЈАЛ
ПЕНДАРОВСКИ ОД РАДОВИШ: МИЦКОСКИ И СИЛЈАНОВСКА ДА СЕ ДОГОВОРАТ ШТО ЌЕ ПРАВАТ СО ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР
УСПЕСИ НА БК БУЧИМ ШАМПИОНИ КОНЧЕ
ВМРО-ДПМНЕ ПОБЕДУВА НА ОВИЕ ИЗБОРИ! – ОВАА ГО ИСТАКНАА ГОВОРНИЦИТЕ НА СИНОЌАШНАТА ГРАЃАНСКА СРЕДБА ВО РАДОВИШ
ЗНАМ – ЗА НАША МАКЕДОНИЈА, ВЕЧЕРВА ОД КУМАНОВО ЌЕ ЈА ПРЕЗЕНТИРА ПРОГРАМАТА – обраќање ќе има носителот на ИЕ 4 Миле Цеков
Избори 2024 година.
УПАТСТВО ЗА ГЛАСАЊЕ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ
ПРЕДИЗБОРЕН МОЛК ПРЕД УТРЕШНИТЕ ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ – ДЕНЕСКА ГЛАСААТ БОЛНИТЕ, ЗАТВОРЕНИЦИТЕ И ДИЈАСПОРАТА
ДИК: АКРЕДИТИРАНИ 942 НАБЉУДУВАЧИ, СТРАНСКИ НОВИНАРИ И ПРЕВЕДУВАЧИ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ
ФИЛИПЧЕ: ВМРО-ДПМНЕ И НИКОЛОСКИ ЈА ГУБАТ ПОДДРШКАТА ВО ЧЕТВОРКАТА, ЗАТОА ВАДАТ ПРОПАДНАТИ АФЕРИ СТАРИ ТРИ ГОДИНИ
МИЦКОСКИ: НА 24 АПРИЛ ГРАЃАНИТЕ МАСОВНО ДА СЕ ОБЕДИНАТ ОКОЛУ СТОЛБОТ НА МАКЕДОНСКИОТ ИДЕНТИТЕТ И ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА ВМРО-ДПМНЕ ЗАОКРУЖУВАЈЌИ ГО БРОЈОТ 2 ЗА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА
ДКСК ПОТВРДИ УШТЕ ВО 2021: НЕ ПОСТОИ НИКАКОВ СЛУЧАЈ ЗА КОЈ НИКОЛОСКИ ГО ОБВИНУВА ФИЛИПЧЕ
МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ И МИЛЕ ЦЕКОВ ГИ ПРЕЗЕНТИРАА ПРОГРАМИТЕ ПРЕД РАДОВИШАНИ
МИЦКОСКИ: ВЛАСТА СПРЕМА СЦЕНАРИЈА ЗА ИЗИГРУВАЊЕ НА ИЗБОРНАТА ВОЛЈА НА НАРОДОТ
Д-Р ФИЛИПЧЕ: НОВИ СУБВЕНЦИИ ЗА ТУТУНОПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ ПО 6.000 ДЕНАРИ ЗА СЕКОЈ ХЕКТАР ТУТУН И 12.000 ДЕНАРИ ЗА ЗЕЛЕНА НАФТА
Д-Р ФИЛИПЧЕ: ПОЛИТИЧКАТА КУЛТУРА НА НИКОЛОСКИ ПАДНА НА НАЈНИСКО НИВО

Конче

ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР ЗА ЛИЦЕ КОЕ СЕ СОМНИЧИ ДЕКА ИЗВРШИЛО ОБЉУБА ВРЗ МАЛОЛЕТНИЧКА
Posted in: Вести, Конче, Хроника

На 30.03.2024 во 17.25 часот полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода Ј.К.(49) од село во општина Конче. Тој се сомничи дека во периодот од почетокот на 2022 година до ноември 2023 година во повеќе наврати извршил обљуба врз малолетничка од село во општина Конче. Лицето било задржано во Полициската станица Радовиш, […]

Read More

Репортажа

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА НА ЕКСПРЕСНИОТ ПАТ ШТИП-РАДОВИШ – товарно моторно возило „Фиат дукато“ излетало од коловозната лента.
Posted in: Вести, Репортажа, Хроника

На експресниот пат Штип-Радовиш во близина на штипското село Лакавица се случила сообраќајна несреќа, во која има повредено едно лице и е хоспитализирано во Клиничка болница-Штип. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова изјави дека несреќата се случила во 18:05 часот кога товарно моторно возило „Фиат дукато“ излетало од коловозната лента. Возилото е управувано од 24 – […]

Read More

Времеплов

ДЕНЕШЕН ДЕН 23 АПРИЛ …
Posted in: Вести, Времеплов

– Денеска е Светски ден на книгата и авторското право 1564.- Во Стратфорд е роден Вилијам Шекспир, англиски поет и еден од најголемите драмски писатели во светот. Во своите многубројни драмски дела уметнички силно ги прикажал универзалните човекови дилеми и заплети. Најпознати негови дела се „Хамлет“, „Магбет“, „Ричард Трети“, „Кралот Лир“, „Ромео и Јулија“ и „Отело“. […]

Read More

Временска прогноза