• Услови за користење
  • Импресум
Актуелно
ВО СКОПЈЕ КАЈ ЛИЦЕ ОД РАДОВИШКО ПРОНАЈДЕНА МАРИХУАНА
ЕКСПРЕСНИОТ ПАТ ШТИП-РАДОВИШ ЌЕ СЕ КОМПЛЕТИРА -избран изведувач за втората фаза од изградбата
ФИЗИЧКИ НАПАД ВО КАЛАУЗЛИЈА. САНКЦИОНИРАНИ ВОЗАЧИ КОИ УПРАВУВАЛЕ ПОД ДЕЈСТВО НА АЛКОХОЛ
ОДРЖАН ПЛАНИНАРСКИОТ МАРШ ВО ЧЕСТ НА БОРИС ТРАЈКОВСКИ
Спортските обложувалници ЕВРОТИП и ГОЛД СЛОТ клубовите со донација  за ФК Плачковица
Фото: СОНЧЕВАТА НАСЕЛБА „МАНТОВО“ ДОБИВА СОВРЕМЕНА ПАТНА ИНФРАСТРУКТУРА
ДОАЃА ДОЖД И СНЕГ НА БАЛКАНОТ ПРЕДВИДУВА „ACCUWEATHER“
ПРОНАЈДЕНИ УШТЕ 40 МИГРАНТИ КАЈ СЕЛО ЛАКАВИЦА
ЛОВЦИТЕ ОД ЗЛТ „ГОТЕН“ ОРГАНИЗИРАНИ ВО ХАЈКА НА ШТЕТЕН ДИВЕЧ БЕЗ ЗАШТИТА
ПОЛАГАЊЕ ИСПИТ ЗА ДОБИВАЊЕ СЕРТИФИКАТ ЗА АВТО-ТАКСИ ВОЗАЧ
16 ГОДИНИ ОД СМРТТА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ БОРИС ТРАЈКОВСКИ
САНИРАЊЕ И ОБНОВУВАЊЕ НА ШАХТИТЕ И ИСПУСНИТЕ РЕШЕТКИ
ПРИЈАВУВАЊЕТО ЗА СУБВЕНЦИИ ВО АПРИЛ, НОВИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ ДО 15 МАРТ ДА СЕ ЗАПИШАТ ВО ЕРЗС
ФК ПЛАЧКОВИЦА ПРОТИВ ФК КОЖУФ, ЗАПОЧНУВА ПРОЛЕТНИОТ ДЕЛ ОД ФУДБАЛСКОТО ПРВЕНСТВО
ЖИТЕЛИ ОД КОЏАЛИЈА И АЛИКОЧ НА СОСТАНОК ВО ОПШТИНА РАДОВИШ
СОВЕТОТ НА ОПШТИНА РАДОВИШ ДЕНЕС ЌЕ ЈА ОДРЖИ 39 СЕДНИЦА
ИНСТАЛАЦИЈА НА ЛЕД СВЕТИЛКИ И УЛИЧНО И ПАРКОВСКО ОСВЕТЛУВАЊЕ ВО ОПШТИНА КОНЧЕ
ПРЕПОРАКИ ЗА ПРЕВЕНЦИЈА ОД „КОРОНА ВИРУСОТ“
ЈП „ПЛАВАЈА“ РАБОТИ НА КАСТРЕЊЕ НА ДРВАТА НИЗ РАДОВИШ
ПРЕДАВАЊЕ НА ТЕМА „БЕЗБЕДНОСТ ВО ПЛАНИНА“

Спорт

РК РАДОВИШ ЗАПОЧНУВА СО НАТПРЕВАРИТЕ ОД ПРОЛЕТНИОТ ДЕЛ
Posted in: Вести, Спорт

Започнува пролетниот дел од првенството во Супер ракометната лига, од РК Радовиш упатуваат покана до љубителите на ракометот и спортот во сабота заедно да го проследиме овој прв натпревар на нашиот ракометен клуб од пролетниот дел на првенството, и им дадеме поддршка на нашите ракометари. Супер ракометна лига РК РАДОВИШ – РК ПРОЛЕТ Сабота 29.02.2020 год. […]

Read More

Култура

ВО САБОТА ГОДИШЕН КОНЦЕРТ НА ЖФГ „РАДОВИШАНКИ ЕТНО“
Posted in: Вести, Култура

Женска фолклорна група „Радовишанки Етно“ во Сабота на 21.12.2019 год. со почеток од 18:30 часот во Домот на култура Ацо Караманов -Радовиш со својот четврт годишен концерт ќе се приклучи во одбележување на јубилејот “1000 години Радовиш“. На концертот ќе присуствуваат гости и долгогодишни пријатели од Струмица,Кочани, Бугарија и Србија.          

Read More

Времеплов

ДЕНЕШЕН ДЕН 27 ФЕВРУАРИ…
Posted in: Времеплов

1617.- Меѓу Шведска и Русија била склучена спогодба за мир (Столбовски мир) со кој Шведска и ги вратила на Русија Новгород, Порхов, Ладога и уште некои области. 1844.- Домениканска Република се одвоила од Хаити и станала независна држава. 1847.- Родена е англиската театарска актерка Елен Алиса Тери, најголем толкувач на женските улоги во делата на Вилијам Шекспир во […]

Read More

Временска прогноза