• Услови за користење
  • Импресум

ПОСКАПУВАЊЕ НА БЕНЗИНИТЕ ОД НОЌЕСКА

Бензините од ноќеска на полноќ поскапеа за половина денар, додека цената на дизелот остана иста, информираше Регулаторната комисија за енергетика.

Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 68 денари за литар, додека на ЕУРОСУПЕР БС-98 е 70 денари за литар.

Цената на дизелот остана 62 денари за литар.

Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемува за половина денар на 51 денар за литар.

Цената на мазутот М-1 НС се зголемува за 0,004 денари на 33,344 денари за килограм.

 
 


 


 

 


  

Related Articles

Временска прогноза