• Услови за користење
  • Импресум

ДЕВОЈКИТЕ ОД ЖФК ПЛАЧКОВИЦА СО ИСТОРИСКАТА ПРВА ПОБЕДА

Женскиот фудбалски клуб Плачковица ја заокружи полусезоната.

Со вчерашниот натпревар последен од младинската Б-група, кој беше од 9-то коло нашите фудбалерки ја забележаа првата историска победа од нивното постоење и натпреварување во овие две сезони.

Победата ја донесе Ивона Стојкова со два постигнати голови

ЖФК ПЛАЧКОВИЦА – ЖФК ПОРЕЧЕ Македонски Брод 2:1 (1:1)


Можеме да констатираме дека секое коло се повеќе и повеќе напредуваат нашите фудбалерки од ЖФК Плачковица кои како новоформиран фудбалски клуб учествуваат во женската фудбалска лига на Македонија.

Оваа сезона исто така учествуваат со младинска екипа во системот на натпреварувања.

 


 

 

 

Related Articles

Временска прогноза