• Услови за користење
  • Импресум

ДЕНЕС ВРЕМЕТО ПРОМЕНЛИВО ОБЛАЧНО, ПОПЛАДНЕ СО ПОВРЕМЕНИ ВРНЕЖИ ОД ДОЖД

И денес времето ќе е променливо облачно, претпладне со повремени врнежи претежно од снег, а кон крајот на денот поради затоплувањето, на места врнежите ќе преминат во дожд. Во Радовиш максималната температура ќе биде во интервал од -1 до 9 степени.

Врнежите кон крајот на денот ќе бидат од дожд. Слично време со исти температури не очекува и во следните денови, се до понеделник каде што се очекува температурата да се зголеми и достигне до 16 степени.
 

 

 

Related Articles

Временска прогноза