• Радовиш
  • Услови за користење
  • Импресум

ДЕНЕС ПОЛОЖЕНО СВЕЖО ЦВЕЌЕ ПО ПОВОД 11 ОКТОМВРИ – ДЕНОТ НА НАРОДНОТО ВОСТАНИЕ

По повод 11 Октомври, Денот на народното востание, денес во Радовиш на споменикот на паднатите борци од НОВ беше положено свежо цвеќе и одадена почит кон загинатите од народно ослободителната војна.

Свежо цвеќе положија Градоначалникот на општина Радовиш Герасим Конзулов со делегација од општина Радовиш, Делегација на Советот на општина Радовиш и Претседателката Викица Манолева, делегација на Сојузот на борците, делегација на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ и СДММ и делегација на Здружението на пензионери.

Исто така свежо цвеќе беше положено и на споменикот на Ацо Караманов од  делгација на Центарот за култура „Ацо Караманов“ и делегација на Сојузот на борците.

Нека ни е честит 11-октомври – Денот на востанието

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


Related Articles

Временска прогноза