• Македонија
  • Услови за користење
  • Импресум

НЕСТАБИЛНО ВРЕМЕ СО ИНТЕНЗИВНИ АТМОСФЕРСКИ ПРОЦЕСИ

Денешниот ден времето во нашата држава ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Во попладневните часови, особено на север и на североисток ќе има услови за локален краткотраен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец и истиот повремено ќе засилува.

Дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 19 до 29 степен.

Времето во Радовиш ќе биде сончево и топло со умерена облачност со услови за локален краткотраен дожд.

 

 


 

 

Related Articles

Временска прогноза