• Услови за користење
  • Импресум

ОДИГРАНИ ТРЕТОТО И ЧЕТВРТОТО КОЛО ВО СУПЕР И ПРВА ЛИГА

Во неделата на 14 Октомври во СЦ Форца во Скопје се одигра вториот турнир од пинг-понгарското првенство во двете најквалитетни лиги во Македонија. На програмата на вториот турнир беа третото и четвртото коло.

Во првата лига фаворитите за првите две места екипите на Кочани и Радовиш продолжија во победнички ритам, забележувајки убедливи победи и имаат максимален број на бодови на прволигашката табела.


Прва лига 3 коло резултати:

Радовиш – Студент 4:0

Пошта 2 – Струга одложена

Пелистер – Борец ТИМ 4:1

Дебар Маало – Кочани 0:4


Прва лига 4 коло резултати:

Студент – Кочани 0:4

Борец ТИМ – Дебар Маало 3:4

Струга – Пелистер одложена

Радовиш – Пошта 2 4:1


Табела Прва Лига

  1. Кочани
  2. Радовиш
  3. Дебар Маало
  4. Студент
  5. Пошта 2
  6. Пелистер
  7. Борец ТИМ
  8. Струга

Следниот турнир се игра на 21 Октомври во Прилеп, во спортската сала на ОУ Добре Јовановски со почеток во 10 часот и 30 минути. Во рамките на третиот турнир ќе се одиграат петтото и шестото коло од Супер и Прва Лига.

 

 

 

Related Articles

Временска прогноза