• Услови за користење
  • Импресум

ПОВРЕДЕНО ДЕТЕ И ВОЗРАСНА ЖЕНА НА БУЛЕВАРОТ ОТКАКО ВО НИВ УДРИЛ АВТОМОБИЛ

На 01.07.2020 во 09.15 часот било пријавено дека во Радовиш на булевар Александар Македонски, автомобил „фолксваген голф“, управуван од Д.Ј.(59) од село Лакавица, удрил во пешаците П.Б.(69) и 10-годишно девојче, двајцата од Радовиш.

Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобило девојчето, а со телесни повреди се здобила П.Б., констатирани во ЈЗУ-Радовиш, каде биле пренесени за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Радовиш

Информираат од МВР

 

 

 

*фото Архива

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови за користење

 

Related Articles

Временска прогноза