• Услови за користење
  • Импресум

РК РАДОВИШ ВО КОНТРОЛЕН НАТПРЕВАР ПРОТИВ РК МЛАДОСТ

Подготовките на ракометиот клуб Радовиш се забрзано темпо, покрај редовните тренинзи екипата започнува со контролните-пријателски натпревари, каде што тренерот Љупче Мијалов ќе го комплетира костурот и структурата на екипата пред почетокот на новата натрпреварувачка сезона.
Од РК Радовиш упатуваат покана до сите љубители на ракометот да дојдат и ги проследат неколкуте ракометни-контролни натпревари на нашиот клуб пред почетокот на новата сезона.
 
Вечерва 19.00 часот сениорите ќе одиграт контролен натпревар со РК Младост од Богданци.
Предходно Пионерите од 18.00 часот ќе одиграт исто така контролен натпревар со РК Младост.

 
 


 

  
Related Articles

Временска прогноза