• Услови за користење
  • Импресум

РК РАДОВИШ ОДИГРА КОНТРОЛЕН НАТПРЕВАР ВО ПРИЛЕП

Ракометарите на РК Радовиш вчера одиграа контролен натпревар во Прилеп против истоимената екипа на РК Прилеп. 

Овој натпревар нашиот клуб го користи како дел од подготвителниот период пред почетокот на пролетниот дел од сезоната која започнува на 29 февруари. РК Радовиш, и тренерот Мијалов на овој натпревар им дадоа голема минутажа и шанса на младите ракометари.

РК Прилеп – РК Радовиш 36-39 

Во сабота во Радовиш следува уште еден контролен натпревар ни доага екипата на ГРК Тиквеш од Кавадарци, терминот на одигрување е 17.00 часот.

 

 


 

Related Articles

Временска прогноза