• Услови за користење
  • Импресум

„ШЕСТОНОЕМВРИСКИОТ ТУРНИР“ ПРЕД ФИНАЛНИТЕ НАТПРЕВАРИ

Шестоноемврискиот турнир во мал фудбал кој се одржува изминатите недели, се ближи кон финалето.

Вечерва ке се одиграт последните четвртфинални натпревари, а утре полуфиналето, Финалните натпревари се закажани за во недела со што ке бидат прогласени и најдобрите од овој традиционален шестоноемвриски турнир во мал фудбал. 

Петок 15.11.2019 – Четвртфинални натпревари
20:00 Сук Импекс – Гостилница кај Џек
21:00 Аз Транспорт – Авто кец

Спортската сала е претесна за љубителите на фубалот кои секоја вечер ги следат натпреварите, од организторот упатуваат покана до сите љубители на спортот да дојдат и ги погледната возбудливите натпревари од Шестоноемврискиот турнир во мал фудбал
 

   

 

Related Articles

Временска прогноза