• Услови за користење
  • Импресум

ФК ДЕТОНИТ „ЕКСПЛОДИРАШЕ“ ВО РАДОВИШ

Конечно долго очекуваните први бодови и победа се остварија.

Комплетираната екипа со новиот терен покажа дека во следните кола ФК Детонит нема да биде само „така наречениот аутсајдер“, ФК Детонит денес покажа дека може да се носи со сите противници, 90 минути беа подобри од денешниот противник минатогодишниот прволигаш ФК Брегалница.

Нашите фудбалери докажаа дека се комплетни и подготвени за следните предизвици во наредните кола, честитки за одиграниот одличен натпревар и првите бодови.

ФК ДЕТОНИТ – ФК БРЕГАЛНИЦА 2-0 (0-0)

Следното коло ФК Детонит го игра исто така на домашен терен против екипата на ФК Саса од Македонска Каменица.

Фотогалерија: ФК ДЕТОНИТ – ФК БРЕГАЛНИЦАФК Плачковица на денешното гостување во Гевгелија претрпе пораз со резултат 3-1 за домашната екипа ФК Кожуф. Единстевниот гол за Плачковица го постигна Здравков.

ФК КОЖУФ – ФК ПЛАЧКОВИЦА 3-1

ФК Плачковица и во следното коло гостува, и тоа во Штип на домакинот ФК Брегалница.

Фотогалерија: ФК Кожуф – ФК Плачковица

 

Related Articles

Временска прогноза