• Услови за користење

ФК РАКЛИШ НЕ УСПЕА ПРОТИВ ФК ТИВЕРИЈА

Денес во Струмица нашиот третолигаш ФК Раклиш не успеа против домашната ФК Тиверија.

Во еден натпревар каде што одлучуваа ситни моменти и шанси за реализирање на погодоци, нашите фудбалери немаа сили да изненадат и се вратат со посакуваните бодови.

Во неколку моменти и судиите допринеле за самиот резултат и одвивање на натпреварот кој се одигра на помошниот терен до Стадионот „Благој Истатов“ во Струмица.

ФК Раклиш следното коло го игра на домашен терен а ни доаѓа екипата на ФК Брегалница од Делчево

ФК ТИВЕРИЈА  –  ФК РАКЛИШ  4-2 (2-1)

 
 


  

 

Related Articles

Временска прогноза