• Услови за користење
  • Импресум

ПРОЛЕТТНА ЗИМА ВО РАДОВИШ!

23 март е 82 ден во годината според григоријанскиот календар (83-и во престапна година).

Остануваат 283 денови до крајот на годината.


Впрочем Пролетта во земјава и на северната хемисфера зaпочна во саботата каде што во исто време на јужната полутопка на Земјата настапи есента. Пролетта ќе трае до 21 јуни кога календарски започнува летото.

Но денешниот трет пролетен ден не изненади! Типичен зимски ден со виулици и снег.

Според метеоролозите денес  ќе биде облачно и студено, со интензивен  ветер и врнежи претежно од снег.

Најобилни врнежи се очекуваат во источните делови. Дневната температура ќе биде од минус еден до четири степени. Во Радовиш и околината слично време. Дневната температура ќе биде до четири степени.

 
 

Related Articles

Временска прогноза