ПОСТУДЕНИ УТРА И СТАБИЛНО ВРЕМЕ ВО СЛЕДНИОТ ПЕРИОД

Во Македонија денес времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до 9, а максималната од 14 до 21 степен.

Радовиш ќе бде со сончев ден со слаб северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 6, а максималната ќе достигне до 16 степени.

И следната недела ќе имаме време стабилно со студени утра и ниски минимални температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст.

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови
Related Articles

Временска прогноза