АСФАЛТИРАЊЕ НА УЛИЦАТА ВО УБ 9 ВО РАДОВИШ (фото)

Решен деценискиот проблем на жителите од овој дел на градот – вчера и денес се работеше на асфалтирање на улица во УБ 9 Радовиш – проект за изведба на улицата т.н. бр. 2 која е комплетно уредена со тротари, фекална и атмосферска канализација – информираат од Оппштина Радовиш.

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови 
 

 

 

 

Related Articles

Временска прогноза