РАДОВИШАНЕЦ ПОБЕДНИК ВО „К1, BALKAN BEST FIGHTERS-KickBoxing Cup“

Викендот од 11 до 13 декември во Јагодина, Република Србија се одржа Balkan Best Fighters – 5. Интернационален KickBoxing Cup .

Од нашиот клуб од Радовиш учествуваше Мирко Василев.

Тој се натпреваруваше во К 1 до 67 кг., и во финалето го совлада преставникот на Бугарија со убедливи 3-0.

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови 
 

 

 

 

Related Articles

Временска прогноза