ДОЖДЛИВО И ОБЛАЧНО, НА ПЛАНИНИТЕ СНЕГ-временска прогноза

Времето денес:

Облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни и поројни, проследени со ретки грмежи. Ќе дува умерен, а во повисоките места повремено засилен ветер, претежно од југозападен правец.

Временска најава:

Поради продор на постудена воздушна маса од север, од утре ќе има ново заладување со локални врнежи од дожд и снег, кои поради натамошно опаѓање на температурите, во среда и петок ќе бидат претежно од снег.

Актуелно педупредување:

Денес ќе има врнежи од дожд, на некои места ќе бидат пообилни и поројни, проследени со ретки грмежи. Ќе дува умерен, а во повисоките места повремено засилен ветер, претежно од југозападен правец.

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови 
 

 

 

 

Related Articles

Временска прогноза