СРЕДА НЕРАБОТЕН ДЕН

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно соЗаконот за празниците на РМ („Службен весник  на  РМ„ бр.21/98 и 18/07), 27 јануари 2021 година (среда), Свети Сава е неработен ден за граѓаните припадници на српската заедница во Република Северна Македонија.

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика на граѓаните припадници на српската заедница им го честита празникот Свети Сава.

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови  

 

 

 

Related Articles

Временска прогноза