ФК ПЛАЧКОВИЦА СО ПОВОЛЕН РЕЗУЛТАТ ОД ГОСТУВАЊЕТО ВО ГЕВГЕЛИЈА

Започна пролетниот дел во Втора Фудбалска Лига (Исток)

Првите натпревари од 17-то коло се одиграа во саботата, нашата ФК Плачковица гостуваше во Гевгелија каде против домашниот ФК Кожуф одигра нерешено со резултат 0-0.

Со овој бод ФК Плачковица позитивно го започна продолжетокот од првенството, екипата се соочуваше со проблеми и многу киксови во есенскиот дел, да се надеваме дека овие проблеми се надминати и со неколкуте засилувања кои ги имаше ФК Плачковица во преодниот рок ке успее да се избори за опстанок оваа сезона.

*фото Архива


 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 


  

 

 

 

 

Related Articles

Временска прогноза