• Информатор
  • Услови за користење
  • Импресум

АМАДЕУС БЕНД ЗА ПРВПАТ СО МЕГА КОНЦЕРТ ВО РАДОВИШ

Мега популарниот Бенд кој е хит на балканскиот простор и пошироко „АМАДЕУС  Бенд“ за прв пат во Радовиш на ексклузивен Мега концерт кој е закажан за 22 јуни во комплексот „Д-Клуб“ во Радовиш.

Амадеус Бенд, е препознатлив на овие наши простори со големиот број на хитови и прекрасните настапи – спектакуларни концерти кои им ги овозможуваат на нивните фанови.

Имаме честа прилика да уживаме во нивните хитови изведени во живо, ексклузивно по повод отварањето на новата летна сезона во комплекс „Д-клуб“ во Радовиш (Базен Шампион) во прекрасниот амбиент и пријатната свежина околу базенот.  

Организаторот најави целовечерна забава во Радовиш, како предгрупи ќе настапат Troja Bend, и Ристе Ристески победникот од музичкото шоу „Звезде гранда“.

 

Влезниците се веќе во продажба. Од организаторот најавија и VIP маси со мени и пијалок.

Информации и резервации 078 868 782

AMADEUS @Базен Д Клуб Радовиш

АМАДЕУС БЕНД – Мега концертОтварање на Летната сезона „Комплекс #ДКлуб“22.06.2019 година.Влезниците веќе се во продажба!Информации 032634454, 078868782

Gepostet von Рибен Ресторан Д Клуб – The Club – Радовиш am Freitag, 17. Mai 2019

Related Articles

Временска прогноза