• Услови за користење
 • Импресум

Radovis News TV

 • ДЕДО ДАНЕ ТРАЈКОВ – НЕСУДЕНИОТ РАДОВИШКИ ДЕЛЕГАТ НА АСНОМ
  Posted in: Radovis News TV, Вести, Времеплов

  Дедо Дане Трајков е еден од најзаслужните лица за успешната здравствена заштита на борците од четвртата Македонска ударна бригада, којашто дејствувала на планината Плачковица. На ден 07.07.1944 година на планината Плачковица на ѕверски начин од страна на фашистичкиот окупатор беше убиен Дедо Дане Трајков-член на АСНОМ и херој на Плачковица, кој го даде својот живот […]

 • Интервју: СКРИНИНГ НА ВРАБОТЕНИТЕ ВО ЈЗУ „ЗДРАВЕН ДОМ“ – МЕДИЦИНСКИ ЛИЦА ЌЕ БИДАТ АНГАЖИРАНИ ВО ГОБ “8 СЕПТЕМВРИ“ (Видео)
  Posted in: Radovis News TV, Вести, Интервју

  МЕДИЦИНСКИ ЛИЦА ОД ЈЗУ „ЗДРАВЕН ДОМ“ ЌЕ БИДАТ АНГАЖИРАНИ ВО ГОБ “8 СЕПТЕМВРИ“ – НАПРАВЕН СКРИНИНГ НА ВРАБОТЕНИТЕ ВО ЈЗУ „ЗДРАВЕН ДОМ“ СЕ ОЧЕКУВАТ РЕЗУЛТАТИТЕ  Дел од Интервјуто со Лимонка Илиева – Директор на ЈЗУ „Здравен дом“’ Радовиш   Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови за користење […]

 • Видео: РАДОВИШ НИЗ ОБЈЕКТИВОТ НА МИХАИЛОВ…
  Posted in: Radovis News TV, Вести

  Едно прекрасно видео од нашиот сограѓанин и соработник на порталот RadovisNews,  фотографот Стојан Михаилов. Видеото е снимено во месец март како што ни рече авторот, и преку него е успеано да се доловат дел од прекрасните убавини на нашиот град… Благодариме за видеото!          

 • „МОЛИТВА ЗА МАГДАЛЕНА“ – Безвременскиот хит со видео од нашите Орце и Ангел
  Posted in: Radovis News TV, Вести

  Преку „Магдалена“ од Оливер Драгоевиќ, нашите Ангел Јовески и Орце Трајанов успеаа да направат прекрасно видео на безвременскиот хит. Промоцијата беше вчера каде што нашите сограѓани преку оваа прекрасна изведба им го честитаа празникот 8 март на сите припаднички од понежниот пол. Инаку оваа видео беше изработено од ShowTime продукцијата, се снимаше во Diamont Хотел […]

 • РАДОВИШКИ СОБОР -Премиера изведба на кореографска постановска
  Posted in: Radovis News TV, Вести, Традиција, обичаи и култура

  Националниот ансамбл „Танец“, кој со концерт одбележa 70 години постоење, а на овој концерт кој беше одржан на 20 декември, за прв пат беше изведено новото авторско дело на Јовица Блажевски, со наслов „Радовишки собор“. Радовишки собор: (Премиера изведба на кореографска постановска). Кореографија: Jовица Блажевски: Музичка обработка: Дарко Илиевски: Изведува: Ансамблот “Танец” Видеото е превземено од […]

 • 11 ГОДИНИ ОД ГОЛЕМАТА ПОПЛАВА НА РАДОВИШ
  Posted in: Radovis News TV, Вести, Времеплов, Магазин

  ДА НЕ СЕ ПОВТОРИ! За само половина час големата „Бура“ која го зафати Радовиш остави пустош! Полавени домови,  откорнати кровови и дрвја, настанати огромни материјални штети, однесен мостот на Река Сушица, двајца загинати и еден исчезнат – оваа е епилогот од вчерашното невреме. – ВАКА ИЗВЕСТУВАА МЕДИМИТЕ ЗА РАДОВИШ !   4 Декември 2008 година. […]

 • КОНЗУЛОВ: Со нови проекти до рамномерен општински развој
  Posted in: Radovis News TV, Вести

  Денес, градоначалникот Герасим Конзулов преку видео обраќање даде отчет за сработеното во втората година од мандатот. Главна тема на обраќањето се дваесете нови проекти со кои се инвестира во општинската инфраструктура по принци на рамономерен развој- како во градот така и во населените места. Градоначалникот се осврна на новиот резервоар за вода со кој треба […]

 • ЕДНА ГОДИНА ОТВОРЕНА ОПШТИНА! Отчет на Градоначалникот Герасим Конзулов
  Posted in: Radovis News TV, Вести, Информатор

  Отчет 2018 Градоначалник на општина Радовиш Герасим Конзулов За изминатиот мандат од една година од стапувањето на функцијата градоначалник на општина Радовиш МОЈАТА ПРВА ГОДИНА: OTЧЕТ 2018 ЕДНА ГОДИНА ОТВОРЕНА ОПШТИНА Gepostet von Герасим Конзулов Градоначалник на Општина Радовиш am Donnerstag, 22. November 2018   Градоначаликот Конзулов исто така имаше презентација за Јавноста и проектите […]

 • (Видео) АЛЕКСАНДАР ИЦОВ СО ВИДЕО ЗАПИС ОД НАЈНОВАТА ИНСТРУМЕНТАЛКА
  Posted in: Radovis News TV, Вести, Култура

  Александар Ицов го претстави најновиот проект: Инструменталната „Николова единаесетка“ Деновиве Александар снимаше видео запис за инструменталното оро “Николова единаеска”.Ова е трето негово музичко дело, од кои претходно има две, отсвирени на различни инструменти. Инаку Александар доаѓа од Радовиш , а особено за истакнување е фактот што тој свири на пет инструменти. Александар е презадоволен од […]

 • Примопредавање на функцијата градоначалник во Општина Конче
  Posted in: Radovis News TV, Вести, Конче

  ТВ Кобра Примопредавање на функцијата градоначалник во Општина Конче. B… Примопредавање на функцијата градоначалник во Општина Конче.Blagoj Iliev официјално Градоначалник на Општина Конче. Posted by Televizija Kobra on Tuesday, 24 October 2017

Временска прогноза