• Услови за користење

Вести

 • Нешто вкусно и неодоливо! Гостилница „Кај КАМИ“
  Posted in: Билборд, Вести

  Во Трговскиот центар „Глобал“ во Струмица можете да ја вкусите, најдобрата приготвена скара на традиционален начин! Гостилница „Кај КАМИ“ е можност да поминете еден прекрасен момент со вашето семејство, пријатели и другари и ги пробате најразличните специјалитети од скара и традиционалните македонски специјалитети… Овде може да ги организирате и вашите прослави и веселби, исто така […]

 • „ЈОВАН ПЕТРОЛ ОИЛ“ – Секогаш на страна на потрошувачите!
  Posted in: Билборд, Вести

  Остануваме доследни во нашата мисија, и продолжуваме да нудиме најквалитетни нафтени деривати.  Високи стандарди за најефикасна и најквалитетна услуга во Радовиш – Бензинската пумпа „Јован Петрол Оил“ Радовиш, секогаш меѓу најдобрите! ▶️ Најквалитетните нафтени деривати може да ги пронајдете единствено овде на оваа бензинска пумпа! Ве очекуваме!  ЈОВАН ПЕТРОЛ – Бензинска пумпа Радовиш  

 • НОВОГОДИШНА БАЈКА ВО „РАЗНОПРОМЕТ АС“ СТРУМИЦА
  Posted in: Билборд, Вести

  Едноставно. Искористете го рационално Вашето скапоцено време и заштедете пари. Тоа може да го направите во продажниот салон на „РАЗНОПРОМЕТ АС“ во Струмица! На излезот од Струмица кон Ново Село е локацијата на „РАЗНОПРОМЕТ АС“, каде што за претстојните новогодишни празници ќе го најдете се што е замислено за вашата новогодишна бајка. Овде може да […]

 • „ПРАВИЛНО КОРИСТЕЊЕ НА МЕРКИТЕ ВО ЗЕМЈОДЕЛИЕ, САМОВРАБОТУВАЊЕ И МАЛИ БИЗНИСИ“- Работилница во Радовиш
  Posted in: Вести, Македонија

  Во петок, 06 декември 2019 година со почеток од 18:00 часот во Градската библиотека „Браќа Миладиновци“ во Радовиш, ќе се оддржи Работилница на тема „Правилно користење на мерките во земјоделие, самовработување и мали бизниси“. Ова Работилница ја организира Канцеларијата за контакт со граѓани од Радовиш – Собрание на Македонија, а истата е поддржана во целост […]

 • ДЕНЕШЕН ДЕН 03 ДЕКЕМВРИ …
  Posted in: Вести, Времеплов

  – Денеска е Светски ден на лицата со хендикеп 1368.- Роден е францускиот крал Шарл VI, кој до својата смрт во 1422 година на престолот бил 42 години. Во почетокот од владеењето бил познат како „Шарл Саканиот“, но бидејќи од 1392 година имал неколку напади на психичко растројство го добил прекарот „Шарл Лудиот“.Во текот на неговото владеење Англичаните […]

 • Донација од Спортските обложувалници ЕВРОТИП и ГОЛД СЛОТ клубовите за семејствата погодени од земјотресите во Албанија
  Posted in: Билборд, Вести

  „Спортските обложувалници ЕВРОТИП и  ГОЛД СЛОТ клубовите донираа за семејствата на настраданите во оваа голема трагедија. Донацијата се состои од конзервирана храна, вода, сокови, хигиенски средства итн.“, стои во соопштението на ЕВРОТИП. Спортските обложувалници ЕВРОТИП и ГОЛД СЛОТ клубовите изразуваат најдлабоко сочувство до семејствата на загинатите и што поскоро опоравување на повредените во земјотресите кои […]

 • 3-ТИ ДЕКЕМВРИ, МЕЃУНАРОДЕН ДЕН НА ЛИЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ И ХЕНДИКЕП
  Posted in: Вести

  Знаеме дека секогаш постојат проблеми и предизвици со кои се соочуваат овие лица – тие се системски и долготрајни и бараат мобилизираност на сите чинители во општеството. Отстранување на сите видови бариери, инклузивност во образованието, развој и поголема достапност на нови сервиси за поддршка, подигнување на капацитетот на сите институции и поголема вклученост во општеството на […]

 • ДИСЕМИНАЦИСКА СЕСИИ ЗА УЧЕНИЦИТЕ ОД ОСНОВНИТЕ УЧИЛИШТА ВО РАДОВИШ
  Posted in: Вести

  Црвен крст на Република Македонија -Општинска организација Радовиш одржа дисеминациска сесија за учениците од шесто и седмо одделение од ООУ „Крсте Петков Мисирков” Радовиш. На сесијата присутните слушатели се запознаа со движењето на Црвен крст, настанокот, амблемот, женевските конвенции и дополнителни протоколи како и основните принципи врз кои се темели работата на Црвениот крст. Сесијата […]

 • КОШАРКАРКИТЕ ОД ООУ „КРСТЕ П. МИСИРКОВ“ СЕ ПЛАСИРАА НА РЕГИОНАЛНИТЕ НАТПРЕВАРИ
  Posted in: Вести

  Во Штип во салата на основното училиште „Ванчо Прке“ беа одиграни зонските натпревари во кошарка за женски за основни училишта. На овој зонски натпревар учествуваа екипите на ООУ „Ванчо Прке“ од Штип, ООУ „Крсте Петков Мисирков“ од Радовиш и ООУ „Сандо Масев“ од Струмица Екипата на нашето училиште ООУ „Крсте Петков Мисирков“ од Радовиш го […]

 • КАДЕТИТЕ НА РК РАДОВИШ СО ТРЕТА ПО РЕД ПОБЕДА!
  Posted in: Вести, Спорт

  Најмладите ракометари на РК Радовиш трета во низа победа! Во Кавадарци совладан ГРК Тиквеш. ГРК ТИКВЕШ – РК РАДОВИШ (кадети) 19-37 Со оваа победа нашите кадети ја завршуваат успешната полусезона во Кадетското првенство. Младинската екипа на РК Радовиш викендов што претстои го игра последниот натпревар од оваа полусезона, во Радовиш им гостуваат ракометарите на РК […]

Временска прогноза