НАШИОТ КИКБОКС-БОРЕЦ МИРЧЕ, ПОЗЛАТЕН ОД БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА

Нашиот Мирче Василев го освои златниот медал на турнирот кој беше одржана викендот што измина на 29 февруари во Сараево, Босна и Херцеговина, на овој турир Мирче беше изберен и за борец на турнирот.

Претходниот викенд на националното Кик-Бокс првенство нашиот Мирче, ја освои шампионската титула во К1 – 67 постари јуниори

Оваа првенство се одржа во спортската сала на А1 Арената „Борис Трајковски“ во Скопје, во организација на Кикбокс Маитаи федерација на Македонија (КМФМ) се одржа Првото национално кик-бокс првенство за 2020 година за сите возрасни категории. Реализацијата на овој масовен натпревар беше потпомогната од страна на Агенцијата за млади и спорт, од Карате федерацијата на Македонија,

К1 – 67 постари јуниори