КК ПЛАЧКОВИЦА БАСКЕТ – ЕСЕНСКИ ШАМПИОН

КК Плачковица Баскет со 8/8 скор, е есенски шампион во третата кошаркарска лига. Во вчерашниот дерби натпревари тие остварија победа против второпласираната КК Спорт Тим.

КК Плачковица Баскет – КК Спорт Тим    85:74

Честитки за нашите кошаркари за успехот во оваа полусезона, надевајки се дека догодина ќе ги видиме во повисок ранг на натпреварување.

About the author /


Related Articles

Временска прогноза