РК РАДОВИШ СО ПОРАЗ ОД РК ОХРИД

Вечерва беше одиграно 13 коло од Супер ракометна лига на Македонија, во СРЦ 25 мај во Радовиш во последниот натпревар на домашен терен од првиот дел од првенството каде што се сретнаа РК Радовиш и гостите РК Охрид.

 

Со изедначени сили на двете екипи кои се менуваа во водство преку целиот натпревар, но за жал нашите ракометари не успееа да издржат, а и среќата овој пат не беше на нивна страна, претрпеа минимален пораз со еден гол разлика.

Следното последно коло РК Радовиш е слободен.

 

РК РАДОВИШ – РК ОХРИД 26-27 полувреме 12-13

 

ФОТО ГАЛЕРИЈА

About the author /


Related Articles

Временска прогноза