РК РАДОВИШ ГИ ЗАПОЧНА ПОДГОТОВКИТЕ – ИВИЦА ИЛИЕВ Е НОВИОТ РАКОМЕТАР НА РК РАДОВИШ

 РК Радовиш го одржа првиот тренинг и прв собир во новата година. Екипата на РК Радовиш со овој тренинг го означи почетокот на подготовките пред почетокот на пролетниот дел од сезоната.

Од РК Радовиш известија дека еден од најдобрите на листата на стрелци во ракометната Суперлига, Ивица Илиев е новиот ракометар на РК Радовиш. Илиев важи за еден од подобрите играчи во Суперлигата, како и за еден од најефикасните играчи, кој со своето професионално искуство, РК Радовиш дополнително ќе го засили.

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза