ФАТЕН ДРВОКРАДЕЦ! ИСЕКОЛ 18,149 МЕТРИ КУБНИ ДАБОВО ДРВО

Надворешна канцеларија за криминалистички работи Радовиш поднесе кривична пријава против лице од село Горни Липовик за сторено кривично дело кражба на шума.

Пријавениот на 23 декември 2017 година околу 16 часот на местото викано “Било“, атар на село Горни Липовик, исекол и одзел 18,149 метри кубни дабово огревно дрво, со што се стекнал со противправна имотна корист од 127.022 денари.

 

Извор: мкд.мк

About the author /


Related Articles

Временска прогноза