88 ГОДИШЕН СТАРЕЦ СЕ ОБИДЕЛ ДА СИЛУВА СОСЕЛАНКА ВО ВОИСЛАВЦИ

Како што пренесува Канал 5  Пoлициската станица од Радовиш поднесе кривична пријава против лице од село Воиславци, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “силување во обид“.

На 16.01.2018 година околу 08,10 часот во село Воиславци, во близина на селската продавница, пријавениот се обидел да изврши полови дејствија врз жителка на истото село.

 

Извор: Канал 5

Related Articles

Временска прогноза