МВР ИНФОРМИРА: ВО СООБРАЌАЈНАТА НЕСРЕЌА КАЈ РАДОВИШ УЧЕСТВУВАЛЕ ПЕТ ВОЗИЛА

На магистралниот пат Струмица-Радовиш вчера во 18,50 часот се случила сообраќајна незгода во која учествувале пет возила, информира МВР.

 
Во незгодата учествувале патничко моторно возило “БМВ“ со скопски регистарски ознаки управувано од Т.Г.(48) од Скопје, товарно моторно возило “Ивеко“ со струмички ознаки, сопственост на ДООЕЛ “Жикол” од Струмица управувано од В.В.(54) од село Сушево, струмичко во кое како сопатници биле пет лица, потоа патничко возило “Форд Фокус“ со гевгелиски ознаки управувано од Н.М.(23) од Богданци во кое имало еден сопатник, патничко возило „Фиат Пунто“со гевгелиски ознаки управувано од В.Ј.(53) од село Фурка, дојранско во кое имало еден сопатник и возило „Пежо“ со струмички ознаки управувано од М.М.(32) од Струмица.

Во незгодата со телесни повреди се здобил возачот на патничкото возило „БМВ“ Т.Г., кој со возило на Итна медицинска помош е пренесен во Медицински центар Струмица каде бил задржан на понатамошно лекување.

Исто така, во незгодата, со телесни повреди се здобила и сопатничката во возилото „Форд Фокус“ Е.П.(21) од Богданци.

Извршен е увид на местото на настанот и се работи на целосно расчистување на настанот.

About the author /


Related Articles

Временска прогноза