АШКИЛОВ СО СРЕБРЕН МЕДАЛ ОД ТУРНИРОТ ВО БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА

Сребрен медал за Мите Ашкилов на „ВАКО Гран при“ БиХ, повредата го спречи да се бори за златото.

Мите Ашкилов од КБК Комбат од Радовиш (81 кг, К-1, сениори) го освои само сребрениот медал на ВАКО Гран при БиХ во Сараево, бидејќи во финалето не можеше да се бори поради повреда на стапалото.

Инаку, во полуфиналето Ашкилов славеше со нокаут во втората рунда против кикбоксер од Сараево.

Ipon.mk

About the author /


Related Articles

Временска прогноза