КК „ПЛАЧКОВИЦА БАСКЕТ“ НА ДОМАШЕН ТЕРЕН ПРОТИВ КК „ДАМВЕР“

КК Плачковица Баскет во Недела со почеток од 17.00 часот во Срц „25 мај“ ја пречекува екипата на КК Дамвер.

Проверете !

Затоа покана упатуваат од КК Плачковица до сите љубители на спортот да бидат дел од новата победа на нашите кошаркари и проследат еден прекрасен натпревар.

About the author /


Related Articles

Временска прогноза