КК ПЛАЧКОВИЦА БАСКЕТ УТРЕ ПРОТИВ КК СПАРТА

После кратка пауза,поради купот на Македонија и квалификациите на Македонската репрзентација, КК Плачковица Баскет ги продолжува натпреварите во третата лига.

КК Плачковица – КК Спарта
Недела 15.00 час С.Р.Ц 25 Мај Радовиш

Можеби ќе ве интересира !

Ве покануваме заедно да прославиме уште една победа на нашите кошаркари,со што ќе бидеме се поблиску до втората лига!

About the author /


Related Articles

Временска прогноза