КК РАДОВИШ СО ПОРАЗ СЕ ВРАЌА ОД СКОПЈЕ, ОД ЕКИПАТА НА КК ПАРТИЗАН М.Ш.

КК Плачковица денес го одигра натпреварот против екипата на КК Партизан во Скопје. Од управата истакнуваат дека оваа било тешко гостување и лошо судење на судиите, со што нашите кошаркари се враќаат поразени од Скопје 

         

КК ПАРТИЗАН – КК ПЛАЧКОВИЦА БСКЕТ  80-62 

Наредно коло КК Плачковица игра на домашен терен против екипата на КК Дамвер.

About the author /


Related Articles

Временска прогноза