КК ПЛАЧКОВИЦА БАСКЕТ СУПЕРИОРНА ПРОТИВ КК СПАРТА

КК Плачковица Баскет во денешниот натпревар убедлив против екипата на КК Спарта. Нашите кошаркари во текот на целиот натпревар беа супериорни и не дозволија никакво изненадување.

КК Плачковица Баскет е на сигурен пат за пласман во повисок ранг на натпреварување Втората Македонска кошаркарска лига

КК ПЛАЧКОВИЦА – КК СПАРТА 74:56

Можеби ќе ве интересира !

About the author /


Related Articles

Временска прогноза