НОВИ ЦЕНИ НА ГОРИВАТА

Од синоќа малопродажните цени на Еуродизелот и на Екстра лесното масло за домаќинство се намалија за 0,50 денари на литар, а цените на бензините Еуросупер БС-95 и Еуросупер БС-98 остануваат исти, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

 

Цената на Еуродизеот ќе биде 57,5 денари, а на Екстра лесното масло за домаќинство 46 денари.

Проверете !

Related Articles

Временска прогноза