ОВАА САБОТА ФК ПЛАЧКОВИЦА-ФК ТИКВЕШ

Натпреварот ќе се одигра на градскиот стадион во Радовиш, во Сабота (31.03.2018) со почеток од 15:00 часот, влезот е 30 денари!
За деца до 10 годишна возраст влезот е бесплатен!

Покана до сите навивачи -љубители на фудбалот, како и верната-навивачка група „Лебари“ заедно да го проследиме натпреварот од 2 МФЛ помеѓу нашата ФК Плачковица и ФК Тиквеш од Кавадарци- истакнуваат од ФК Плачковица.

Погледнете !

About the author /


Related Articles

Временска прогноза