Пастрмка подготвена на Скара со жар!

Пастрмката спаѓа во најздравите риби – затоа и треба почесто да ја јадете!

СОСТОЈКИ:

 • 1 кг свежи пастармки
 • магдонос
 • сол
 • бибер
 • лук
 • масло

 

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:
 1. Исчистените пастармки наполнете ги со изгмечен лук, магдонос и бибер, посолете, малку посипете со маслиново масло и печете на скара по десетина минути од секоја страна. 
 2. Послужете со компир салата и уживајте!

   

   


  Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


Related Articles

Временска прогноза