ППК „РАДОВИШ“ СО ПОБЕДА ПРОТИВ ППК „СТРУМИЦА“

Во саботата беше одиграно редовното 6-то коло во Втората Пинг Понгарска лига на Македонија каде што нашата екипа ППК „Радовиш“ ја пречека екипата на ППК ,,Струмица” од Струмица.

Нашата екипа Пингпонгарскиот клуб Радовиш победи со резултат од 4:1.

За нашата екипа настапија: Марјан Крстев, Милчо Чачаров, Гоце Димоски и Матео Љонтев. Натпреварот се одигра во СРЦ „25-ти Мај“ во просториите на ППК ,,Радовиш”

Проверете !

About the author /


Related Articles

Временска прогноза