РК РАДОВИШ ВО САБОТА СО РК ПРИЛЕП

РК Радовиш во Сабота во натпреварот од 18 коло во Супер ракометната лига на Македонија во Срц „25 мај“ во Радовиш од 19.00 часот ја пречекува екипата на РК Прилеп.

Од управата и ракометарите упатуваат покана до сите љубители на ракометот и спортот во сабота да проследат уште еден натпревар и заедно до уште една победа на нашиот ракометен клуб.

Проверете !

 Прес на РК Радовиш

РК- Радовиш успешно ја стартуваше новата сезона

Posted by Televizija Kobra on Wednesday, 14 March 2018

About the author /


Related Articles

Временска прогноза