РК РАДОВИШ УТРЕ ПРОТИВ РК ПРОЛЕТ

РК Радовиш пролетниот дел од првенството го продолжува утре со првиот натпревар на домашен терен против екипата на РК Пролет. Инаку овој натпревар за избраниците на Мијалов е од големо значање бидејки остануваат уште три натпревари во кој по некои калкулации можно е да се избори пласман во Плеј оф завшницата каде што противникот РК Пролет веќе има обезбедено место.

Да се надеваме дека РК Радовиш заедно со сите ракометари, голгетерите Мајиќ и Илиев ќе ја полнат мрежата и ќе успеат да извојуват уште една значајна победа за нашиот ракометен клуб.

Покана од управата и играчите упатуваат до сите љубители на спортот и ракометот утре во 18.30 часот да присуствуваат и им дадат поддршка на нашите ракометари.

Понуда која не се пропушта !

РК Радовиш – РК Тинекс Пролет, Скопје

Спортската сала „25 Мај“ во Радовиш,
Среда (07,03,2018 год) –  почеток од 18:30 часот.

About the author /


Related Articles

Временска прогноза