Туна салата

НАЧИН НА ГОТВЕЊЕ

 1. Марулата ја миеме и ја оставаме да се исцеди.
 2. Краставиците ги миеме и ги лупиме.
 3. Доматот го миеме и сечкаме на ситни парчиња, а маслинките ги сечкаме на кругчиња.
 4. Пченка

  Ставете ги сите состојки во сад за сервирање на салати. Потоа промешуваме и додаваме малку сол, масло за јадење и другу зачини по вкус. Најодозгора ставете ја исцедената конзерва туна. Исцедете и сок од свеж лимон и додајте го во салатата.

 

СОСТОЈКИ
 • 1 марула
 • 1 домат
 • 1 туна конзерва Туна
 • 50 грама пченка
 • 50 грама маслинки
 • 1 краставица
 • сол и зачини по желба 

  Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


   

   


   

   


   

   

   

   

   

About the author /


Related Articles

Временска прогноза