ФК ДЕТОНИТ ВО НЕДЕЛА ПРОТИВ ЕКИПАТА НА ФК СПАРТМАНИ

Во недела на градскиот стадион во Радовиш, ФК Детонит во првиот натпревар на домашен терен од пролетниот дел на сеозната ја дочекува екипата на  ФК Спартмани од Градско Балдовци. Натпреварот е закажан за 14.00 часот.

ФК Детонит е лидер на табелата од Третата фудбалска лига (Југоисток) без ниту еден пораз во оваа првенство.

Интересен предлог !

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза