ФК ДЕТОНИТ ВЧЕРА ОДИГРА КОНТРОЛЕН НАТПРЕВАР СО ВТОРОЛИГАШОТ ФК ОСОГОВО

Вчера на  стадионот во Кочани пред повеќе од сто гледачи „Осогово“ го совлада „Детонит“  со 2:1 (2:1). Натпреварот се одигра по сончево и пријатно време за игра, a овој натпревар беше последен контролен на нашиот Детонит пред почетокот на продолжението од првенството, каде што нашите фудбалери се супериорни и немат пораз во есенскиот дел. 

ГФК Осогово – ФК. Детонит Радовиш 2:1

Можеби ќе ве интересира !

About the author /


Related Articles

Временска прогноза