ФК ДЕТОНИТ РЕМИЗИРАШЕ СО ФК СПАРТМАНИ

Во 16-то коло од Третата лига (Југоисток) ФК Детонит денес на градскиот стадион во Радовиш ремизираше со ФК Спартмани.

ФК ДЕТОНИТ – ФК СПАРТМАНИ  1-1 (0-0)

ФК Детонит е убедлив лидер на табелата со макисимални победи во сите кола досегашни, овој натпревар беше прв реми во оваа натпреварувачка сезона.

Проверете !

About the author /


Related Articles

Временска прогноза