ФК ДЕТОНИТ СО НОВА ПОБЕДА НА ГОСТИ ПРОТИВ ФК НАПРЕДОК

Фк Детонит денес оствари уште една значајна победа од Третата лига (Југоисток) во 17 коло против екипата на Фк Напредок од Радово.

        

Хет-трик на Зоран Спасов за зацврстување на лидерот на табелата Фк Детонит.

 

ФК НАПРЕДОК – ФК ДЕТОНИТ  1-3

About the author /


Related Articles

Временска прогноза