ФК ДЕТОНИТ ЈА ЗАПОЧНА СЕРИЈАТА И ВО ПРОЛЕТНИОТ ДЕЛ

ФК Детонит кој нема ниту еден пораз од есенскиот дел од првенството во Третата лига (Југоисток), и викендов што помина славеше убедливо во Куклиш против екипата на ФК Академија Кукла со резултат 1-4 за нашата екипа.

Проверете !

Академија Кукла – ФК Детонит Јуниор 1-4

Стрелци: Антонио Лукаров 2 погодоци, Витан Јанев 1 погодок, и 1 автогол на домашните играчи.


Со оваа победа ФК Детонит останува убедлив лидер на табелата. 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза