ФК ПЛАЧКОВИЦА СО БОД ОД ГОСТУВАЊЕТО ВО ГЕВГЕЛИЈА

ФК Плачковица од гостувањето во Гевгелија против екипата на ФК Кожуф се враќа со освоен бод. Стрелец на погодокот за ФК Плачковица беше Реџеп Курт.

ФК Кожуф – ФК Плачковица  1-1

Натпреварот се одигра на Градскиот стадион во Гевгелија, и беше од 17-то коло во Втората фудбалска лига (Исток).

Проверете !

About the author /


Related Articles

Временска прогноза