ФК БОРЕЦ СО ПОБЕДА ПРОТИВ НАШАТА ФК ПЛАЧКОВИЦА

Во продолжението од пролетниот дел на сезоната, денес во Велес беше одигран натпреварот помеѓу ФК Борец и ФК Плачковица.

Екипата на Борец со оваа победа  ја продолжи борбата за првото место откако дојде до три нови бода во мечот против Плачковица (4-1). Уште по првиот дел резултатот беше 2-0, а во второто полувреме додадоа уште два гола.

Понуда која не се пропушта !

Стрелци на головите беа Тони Мирчевски, Ацевски Андреј по еден, а два погодоци постигна Марко Ѓорѓиевски. Единствениот погодок за гостите го постигна капитенот, Мартин Петров.

About the author /


Related Articles

Временска прогноза