МЛАДИНЦИТЕ НА РК РАДОВИШ СО ПОРАЗ ОД РК ВАРДАР ЈУНИОР

РК Радовиш- младинската екипа,  викендот што измина гостуваше кај Вардар Јуниор. Во натпревар во кој до 50 минута нашата екипа имала предност од 2 гола, а во текот на натпреварот дури 6 гола разлика, за на крајот да претрпеме минимален пораз од 26:24. 

Следен натпревар за младинците на РК Радовиш е гостувањето во Чаир кај екипата на Риниа.

Погледнете !

Related Articles

Временска прогноза